جستجوی این وبلاگ

میکرونیدلینگ برای تداوی داغ جوانی دانه

هدف میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ که بنام Collagen Induction Therapy  عبارت است از  تحریک تولید  کولاژن جلد  در طبقه های عمیق  جلد (طبقه  درم جلد) میباشد درین طریقه تعداد زیاد ی از  سوزن کوچک، نازک ومعقم بصورت متکرر تو سط آله بنام درما رولر dermaroller   و یا یک دستگاه برقی اوتامتیک به جلد  نفوذ نموده سبب  شکستن رشته های کولاجن  سابقه  و تحریک تولید الیاف الاستین و کولاجن جدید در طبقات عمیق جلد میگردد البته الیاف کولاجن و الاستیک رول مهمی را در شادابیت جلد داشته و در داغ های جوانی دانه مقدار آن کاهش یافته و سبب میگردد داغهاب فرورفته ایجاد گردد.

در نتیجه  میکرونیدلینگ   جلد  صاف، و منظم تر میگردد. در ین طریقه طبقه سطحی جلد که رول مهمی را در محافظت جلد از عوامل محیطی دارد سالم باقی میماند.

در میکرونیدلینگ ، سوزنهای کوچک که دارای طول ۰.۵ تا ۲.۵ ملیمتر میباشند بصورت گروهی و به تکرار به جلد نفوذ نموده سبب سوراخهای بسیار کوچک در سطح جلد گردیده که بزودی ترمیم گردیده و قابل دید نمیباشد البته در جریان تداوی خونریزی نقطوی که بیشتر از چند ثانیه طول نمی کشید رخ داده که به سرعت توقف میابد.  البته تاثیرات مهم و مفید این تداوی درقسمت های پاینتر جلد یا همان طبقه درم جلد رخ میدهد که درین نواحی سوزنها سبب شکستن الیاف یا رشته های کولاجن گردیده و سبب آزاد شدن فکتورهای مهم رشد یا growth factors گردیده که این خود سبب تحریک حجرات فیبروبلاست و تولید الیاف کولاجن میگردد.


وقایع که بعد از تداوی باین طریقه صورت میگیرد قرار ذیل اند:

1.     ایجاد التهاب که بعد از داخل شدن سوزن و صدمه به الیاف کولاژن بوجود میاید.

2.     عکس العمل التهابی سبب ، تولید فکتورهای رشد یا growth factor که سبب فعال شدن حجرات فایبروبلاست یا حجرات کولاجن ساز گردیده و در طبقه درم جلد رشته های کولاجن بیشتر تولید میگردد.

3.     تشکیل اوعیه جدید وتولید  رشته های کولاجن.


کدام مشکلات جلدی را میتوان Collagen Induction Therapy تداوی نمود؟


این تداوی برای حالات ذیل بکار میرود:

1.     کاهش داغ ها ی  ناشی از جوانی دانه ، جراحی و یا سوختگی

2.     استرچ مارک یا پاریدگی تحت الجلدی که نزدخانمهای حامله در نواحی بطن ورانها بعد از وضع حمل بوجود میاید همچنان این حالت نزد و رزشکاران و کسانی که از ادویه ستروییدی استفاده میکنند نیز بوجود میاید.

3.     کاهش خطوط نازک و چین و چروک  عمیق جلدی

4.     ۴. یکسان سازی رنگ جلد یا تداوی لکه های جلدی

5.     افتادگی جلد

چه مدت این پروسیجر دوام میابد؟

این تداوی ده دقیقه الی یک ساعت نظر به ساحه ی که باید تداوی شود طول میکشد.

به چند بار تداوی باین طریقه ضرورت میباشد؟

بستگی به عمق داغهای جوانی دانه داشته ممولا 50 الی 90 فیصد داغهای فرورفته جلدی کاهش میابد. که نیاز به چهار تا شش جلسه تداوی دارد.

آیا Collagen Induction Therapy دردناک است؟

البته قبل از تداوی جهت کاهش درد نزد شما کریمهای بیحس کننده موضعی استعمال شده که در کاهش درد بسیار موثر میباشد. قابل ذکر است دردی که در هنگام تداوی حس میشود بیشتر مربوط به طول سوزنهای آله داشته هرقدر طول سوزن بیشتر باشد درد بیشتر و موثریت تداوی بیشتر خواهد بود.

آیا این روش تداوی عوارض جانبی هم دارد؟

مهمترین نکات در تداوی باین روش عبارتند از تداوی توسط یک متخصص جلد با تجربه، مراعات نمودن شرایط تعقیم جهت جلوگیری از مداخله انتانات و میکروبها و بالاخره انتخاب درست طول سوزن میباشد. بهر صورت میکرونیدلینگ  یک طریقه نسبتا مصئون بوده ولی تداوی باین روش بدون در نظر گرفتن نکات فوق میتواند سبب مداخله انتانات و سرایت امراض ساری، درد سرخی و تورم گردد.

نظرات

‏ناشناس گفت…
تشکر از معلومات تان بخیر مزد نان می آیم امید موثر واقع شود.
Arvin skin hospital گفت…
بخیر بیایید. متخصصین جلدی زیبایی آروین در خدمت شما هموطنان عزیز قرار دارند.
فرید الدین گفت…
آیا داغ های چیچک و سالدانه هم توسط این اله جور میشود؟؟؟
Arvin skin hospital گفت…
بستگی به عمق و بزرگی داغ چیچک دارد اگر سطحی و کوچک باشد کاملا از بین میرود و اگر بزرگتر باشد بصورت نسبی بهبودی می میابد.
داغهای سالدانه هم اگر زیاد عمیق نباشد بصورت نسبی بهبودی میابند.
ممنون
داکتر صاحب آیا این طریقه در مزار شریف و یا کندز هم صورت میگیرد. من مشکل دارم و کابل آمده نمیتوانم.
ممنون
Arvin skin hospital گفت…
معلومات دقیق ندارم یکبار با داکتر صاحبان آنجا به تماس شوید.
ممنون
جلال الدین گفت…
تشکر از معلومات تان همچنان از تداوی موثر تان داغهای بخار من با این روش تقریبا از بین رفته امید است. اما باز هم کم کم داغها مانده است آیا میتوانیم بخاطر از بین رفتن کامل داغها از لیزر هم استفاده کنم.
ممنون
Unknown گفت…
جناب داکتر صاحب فرو رفتگی های کوچک که از جوانی دانه است توسط این روش درمان میشود یا خیر
Arvin skin hospital گفت…
بلی دوست عزیز جاهای فرورفته بحار جوانی دانه باین روش از بین میرود.

مطالب دلچسب بیشتر